Pozytywny efekt ogrodów terapeutyczych / The positive effect of therapeutic gardens

Przykład z Danii: ogród Nacadia / An example from Denmark: Nacadia gar

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #509
  Katarzyna SocLab
  Keymaster

  Nacadia is an active research- and therapy-based garden that promotes mental health rehabilitation for patients, specifically individuals living with post-traumatic stress disorder. Designed by landscape architect Ulrika Stigsdotter, with input from researchers in medicine, psychology, and architecture, the 2-acre garden is open year-round and contains 5 distinct outdoor rooms with fluctuating content that relates to a patient’s needs and abilities.

  Nacadia to oparty na badaniach i terapii aktywny ogród, który wspiera rehabilitację zdrowia psychicznego pacjentów, zwłaszcza tych cierpiących na zespół stresu pourazowego. Zaprojektowany przez architekta krajobrazu Ulrikę Stigsdotter, przy udziale naukowców z dziedziny medycyny, psychologii i architektury, 2-hektarowy ogród jest otwarty przez cały rok i zawiera pięć różnych pomieszczeń zewnętrznych o zmiennej zawartości, dostosowanej do potrzeb i możliwości pacjentów.
  Ogród terapeutyczny Nacadia jest rozplanowany jako dziki ogród leśny w pięknym otoczeniu Arboretum w pobliżu Hørsholm. Projektując ogród, naukowcy oparli się na wiedzy o tym, jak zielone otoczenie przywraca ludziom zdrowie, a projekt ogrodu wspiera terapię opartą na przyrodzie. Nacadia służy do badań związków między naturą a zdrowiem człowieka i nie jest otwarta dla publiczności.
  Film o projekcie:
  https://www.youtube.com/watch?v=haPwtuGHz4Q

  • This topic was modified 11 months, 3 weeks ago by birgitschauer.
Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.